Zadbaj o swoją skórę – profesjonalna odbudowa cery

Skóra każdej kobiety co jakiś czas wymaga regeneracji. Pierwsze drobne zmarszczki, przesuszenie naskórka, ziemisty koloryt cery i przebarwienia można dość szybko usunąć przy użyciu preparatów aptecznych, czyli tzw. dermokosmetyków.

Przyczyny powstawania zmarszczek

zmar1Zmarszczki są normalnym objawem upływającego czasu. Wraz z wiekiem, skóra człowieka traci cenne budulce, a przede wszystkim kolagen i kwas hialuronowy, których jest w niej coraz mniej. Kolagen, kwas hialuronowy i elastyna stanowią główne substancje odpowiedzialne za gęstość, sprężystość i młodzieńczy, gładki wygląd naskórka. Na powstawanie zmarszczek równie duży wpływ ma nasza codzienna pielęgnacja. Zmywając makijaż, często rozciągamy skórę, czego wynikiem są coraz bardziej widoczne bruzdy. Nie można nie wspomnieć też o zmarszczkach mimicznych, związanych z mimiką twarzy i naturalną utratą gęstości skóry.

Jak sobie radzić ze zmarszczkami?

Wiedząc już o tym, jak powstają zmarszczki, bardzo łatwo można domyślić się, w jaki sposób im zapobiegać oraz co warto zrobić, by wypełnić te, które już się pojawiły. Oczywiście chodzi o dostarczenie skórze tych składników, które traci wraz z biegiem lat, a które są odpowiedzialne za jej gęstość. I tutaj niezastąpione są dermokosmetyki, bogate w pożądane i łatwo przyswajalne składniki aktywne.

zmar2

Vichy Neovadiol – kompleks uzupełniający dla skóry normalnej i mieszanej

zmar3Jednym z najlepszych tego typu preparatów jest kompleks uzupełniający od Vichy. Ma postać kremu, który szybko wnika w skórę, dostarczając jej potrzebnych substancji, czyli głównie kwasu hialuronowego. Dodatkowo zawiera Pro-Xylane, Hedion, Hepes i Hydrovance, czyli najlepsze składniki aktywne o właściwościach stymulujących produkcję kolagenu w skórze, zmniejszających suchość naskórka oraz wygładzających i nawilżających. Przy regularnym stosowaniu kremu skóra odzyskuje utraconą jędrność i promienny wygląd, a zmarszczki są wypełnione. Naskórek staje się dobrze nawilżony i elastyczny. Sprawdź ofertę na stronie http://www.e-zikoapteka.pl/vichy-neovadiol-kompleks-uzupelniajacy-krem-do-skory-normalnej-i-mieszanej-50ml.html

Poza stosowaniem preparatów przywracających skórze zdrowie i młodzieńczy wygląd, warto zwrócić uwagę również poprawną pielęgnację. Należy unikać używania silnych kosmetyków myjących, które wysuszają naskórek. Ważne jest również odpowiednie wykonywanie codziennego demakijażu, czyli delikatne przecieranie skóry wacikiem nasączonym odpowiednim preparatem, bez silnego rozcierania i rozciągania naskórka.