Wybierz idealny szampon dla mężczyzn

Kupując szampon dla mężczyzny, należy skoncentrować się przede wszystkim na jego potrzebach, a konkretniej na problemach skóry głowy lub włosów, z którymi się zmaga. Nadmierne wydzielanie sebum, kruchość i łamliwość włosów, łysienie czy łupież – na każdy z tych problemów znajdziemy rozwiązanie w aptece.

Dermokosmetyki do pielęgnacji włosów, które są dostępne w aptekach, zdecydowanie różnią się od zwykłych szamponów leżących na półkach w hipermarkecie. Zwykły szampon to nic więcej jak produkt myjący, który zazwyczaj nie posiada w swoim składzie żadnych skutecznych składników aktywnych, a jedynie substancje emulgujące, zapachowe i barwniki. Natomiast szampony dostępne w aptekach to z jednej strony kosmetyki przeznaczone do codziennej higieny i pielęgnacji, ale z drugiej również produkty lecznicze.

Szampony apteczne do włosów dla mężczyzn możemy podzielić na produkty przeciwłupieżowe, ograniczające wypadanie włosów i zmniejszające przetłuszczanie się fryzury. Jednak zanim przejdziemy do omówienia skutecznych szamponów walczących z powyższymi problemami, to warto dodać, że mężczyźni żyjący aktywnie, np. uprawiający sport i myjący głowę codziennie, powinni unikać szamponów 2w1, czyli z odżywką. Takie kosmetyki przy codziennym stosowaniu często uczulają, a także przesuszają skórę głowy. Wbrew pozorom, nie są też zalecane dla mężczyzn z problemem przetłuszczania się skóry głowy, ponieważ zwiększają ilość wydzielanego sebum.

W przypadku bardzo wrażliwej skóry głowy należy unikać nie tylko szamponów 2w1, ale również wszystkich innych, które w swoim składzie mają SLS i SLES, czyli substancje chemiczne (detergenty) dodawane do preparatów w celu zwiększenia pienienia się szamponu, a także zwiększenia jego właściwości odtłuszczających. Powyższe składniki, jak i również parabeny, działają drażniąco na delikatny naskórek i w niektórych przypadkach mogą powodować atopowe zapalenie skóry.

Idealny szampon dla mężczyzn – nadmierne wypadanie włosów

Cienkie włosy, które są podatne zarówno na łamanie się, jak i wypadanie, potrzebują delikatnego, ale skutecznego szamponu, najlepiej bogatego w witaminę B5 i inne składniki odżywcze. Bardzo dobrze, jeśli są pochodzenia naturalnego. Sprawdź ofertę szamponów dla mężczyzn na stronie http://www.e-zikoapteka.pl/dx2-szampon-dla-mezczyzn-150ml.html

Idealny szampon na łupież i nadmierne przetłuszczanie się włosów

Łupież i nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy można zwalczyć stosując szampony z cynkiem, dziegciem i mentolem. Tego typu kosmetyki stabilizują pracę gruczołów łojowych, a tym samym zmniejszają ilość wydzielanego sebum. Dodatkowo hamują rozmnażanie się grzybów wywołujących łupież.

Idealny szampon dla mężczyzn nie tylko walczy z konkretnymi problemami dermatologicznymi, ale również posiada optymalną konsystencję, wydajność i przyjemną nutę zapachową. Często ma też atrakcyjne wizualnie opakowanie, które gustownie prezentuje się w łazience nowoczesnego mężczyzny.