Preparaty oczyszczające ciało – czy warto je stosować?

Okres zimowy jest wyjątkowo uciążliwy dla naszego organizmu. Nie tylko brakuje nam energii, skóra staje się ziemista, ale również w naszym ciele gromadzą się toksyny i nadmiar wody. Na szczęście odzyskanie zdrowia, dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu na wiosnę, wcale nie jest takie trudne. Wystarczy wspomóc się odpowiednimi suplementami diety, które można kupić w aptece.

Preparaty oczyszczające ciało z apteki są bezpieczne, skuteczne i bardzo proste w stosowaniu. Zazwyczaj mają postać herbat do zaparzania lub tabletek do połykania. Zawierają w sobie przede wszystkim wyciągi z roślin, które przyspieszają uwalnianie toksyn z organizmu, czyli wpływają na detoksykację ciała. Niektóre z nich działają również moczopędnie, dzięki czemu wydalają nadmiar wody zatrzymanej w ciele.

Preparaty oczyszczające ciało mają najczęściej postać tabletek i herbat, ale są również dostępne w formie koktajli. Przykładem takiego produktu jest Kildetox, który stanowi mieszankę wyciągów z różnych ziół, czyli m.in.: skrzypu polnego, karczocha, szpinaku, szparagów, mniszka lekarskiego, brokułów, chrzanu japońskiego. Jedną saszetkę ze sproszkowanym koktajlem należy rozpuścić w szklance wody i pić przez cały dzień. Koktajl wspomaga detoks organizmu, a dodatkowo wspiera odchudzanie.

Warto podkreślić, że większość preparatów oczyszczających to również preparaty na odchudzanie, ponieważ niektóre składniki pochodzenia naturalnego działają właśnie w tych dwóch kierunkach.

Suplementy na detoks – czy to wystarczy?

Suplementy diety stworzone w celu detoksykacji organizmu są bardzo skuteczne, ale ich działanie można wspomóc również innymi metodami. Chcąc oczyścić się z toksyn, należy również pić odpowiednią ilość wody, czyli około 3 litrów dziennie. Większość szkodliwych produktów przemiany materii jest wydalanych z moczem. Dodatkowo można korzystać z różnych zabiegów pomagających oczyścić organizm, czyli np. z masaży detoksykujących czy z wizyt w saunie. Łącząc te wszystkie metody ze sobą, mamy gwarancje, że dokonamy skutecznego i szybkiego oczyszczenia organizmu, a tym samym poprawimy swoje zdrowie, wygląd skóry i zyskamy zdecydowanie więcej energii. Samodzielną terapię detoksykującą można przeprowadzić w dowolnym momencie w roku, ale polecamy wykonać ją przede wszystkim na wiosnę, gdy mamy coraz większy dostęp do świeżych warzyw i owoców, które powinny być podstawą diety stosowanej w trakcie oczyszczania.