• Home
  • /
  • Inna
  • /
  • Pielęgnacja dłoni zimą – 5 sprawdzonych sposobów

Pielęgnacja dłoni zimą – 5 sprawdzonych sposobów

Pielęgnacja dłoni w okresie zimowym jest szczególnie ważna – niesprzyjająca temperatura odbija się na tej części ciała szczególnie negatywnie, co jest zmorą wielu z nas. Dłonie narażone są na przemarznięcia, często stają się szorstkie i zaczerwienione, a w skrajnych przypadkach możemy czuć nawet ich nieprzyjemne pieczenie lub swędzenie.

Jesień i zima to pory roku, w których o dłonie powinniśmy dbać z większą starannością, szczególnie jeśli mamy skłonności do ich podrażnień. Przedstawiamy 5 sposobów na skuteczną pielęgnację dłoni zimą.

  1. Kremy i balsamy ochronne

Zimą musisz stosować na dłonie kremy, balsamy lub oleje, które wzmocnią i odżywią skórę, a do tego będą stanowić doskonałą barierę ochronną zabezpieczającą je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W drogeriach i aptekach znajdziesz mnóstwo specyfików stworzonych specjalnie dla dłoni, a jeśli jesteś miłośniczką naturalnych kosmetyków, śmiało sięgaj po olej kokosowy lub masło shea. Dobry krem/olej powinien nawilżać i chronić przed zimnem. Możesz z niego korzystać nawet kilka razy dziennie.

  1. Rękawiczki to podstawa!

Przy minusowych temperaturach bardzo ważne jest, aby chronić dłonie przed zmarznięciem. Ciepłe rękawiczki to więc Twój podstawowy asortyment, szczególnie, kiedy masz skłonność do przesuszonych dłoni. Zadbaj, aby były ciepłe i wygodne. O specjalnych rękawiczkach pamiętaj również podczas sprzątania – oszczędź swoim dłoniom dodatkowego kontaktu z chemikaliami, które podrażniają skórę.

  1. Maseczki na dłonie? Min. raz w tygodniu

W internecie znajdziesz minimum kilkanaście przepisów na domowe maseczki na dłonie. Ich skład zazwyczaj nie zawiera w sobie niczego, co nie znalazłoby się w przeciętnej lodówce. Oliwa, miód, gliceryna – to jedne z najpopularniejszych składników. Wystarczy wsmarować maseczkę w dłonie, włożyć do specjalnych rękawiczek i pozostawić do wchłonięcia. Zimą nie pomijaj również odżywczych peelingów, które zetrą stary naskórek i pozwolą wytworzyć się nowemu.

  1. Delikatna higiena

Zimą przemyśl używanie innego mydła – im jest delikatniejsze, im więcej zawiera naturalnych olejków tym jest lepsze, a jeśli do tego ma pH zbliżone do naszej skóry (ok. 5,5) to jest to strzał w 10-tkę. Unikaj w tym czasie mydeł zasadowych, które mogą dodatkowo wysuszać skórę. Traktuj też swoje dłonie z szacunkiem, nie wycieraj intensywnie ręcznikiem, szczególnie, jeśli są wyjątkowo szorstkie i wrażliwe.

  1. Zabiegi w gabinetach spa

Jeśli co roku Twoje dłonie przeżywają zimą prawdziwą gehennę, przemyśl możliwość wybrania się do gabinetu kosmetycznego i oddanie ich w ręce profesjonalistów. Specjalistyczne zabiegi, starannie dobrane do Twojego problemu i typu skóry, pomogą Ci uporać się z kłopotem piekących i szorstkich dłoni. Czasem już jeden zabieg może wystarczyć, żeby dłonie były nawilżone i odżywione przez długi czas.