• Home
  • /
  • Porady
  • /
  • Oczyszczanie organizmu zimą. Czy to ma sens?

Oczyszczanie organizmu zimą. Czy to ma sens?

O detoksie zazwyczaj myślimy wiosną i latem – wtedy, kiedy nie ma problemu z dostępem do świeżych, sezonowych i tanich owoców i warzyw, a wizja pojawienia się na plaży w stroju kąpielowym jest jak najbardziej realna. Kiedy pogoda dopisuje chcemy czuć się lżej i mamy więcej energii – takie postanowienia i plany wychodzą nam więc naturalniej. Mimo wszystko oczyszczanie organizmu można przeprowadzić i zimową porą, bo niezależnie od aktualnej strony w kalendarzu, zawsze przyniesie nam korzyści. Jak rozpocząć detoks zimą? O czym pamiętać?

Znajdź motywację w zimie

Zbliżający się sylwester to nie jedyny powód, dla którego warto przemyśleć oczyszczanie organizmu w zimie. Pamiętajmy, że detoks jest wymagający – nasze samopoczucie podczas odtruwania nie należy do najlepszych. Jeśli nasz organizm jest bardzo zanieczyszczony, rozważamy głodówkę, połączymy dietę np. ze specjalistycznymi zabiegami w gabinetach odnowy (np. wsparcie lewatywą), to zima może być dobrym okresem na to przedsięwzięcie. Zazwyczaj nie narzekamy wtedy na nadmiar energii, nie wychodzimy tak często z domu, możemy sobie pozwolić na pewną ulgę od obowiązków – gorsze samopoczucie nie będzie więc tak przeszkadzać.

Plusy detoksu, czyli po co nam oczyszczanie?

Oczyszczanie organizmu może być jednym z naszych noworocznych postanowień – większość z nas uważa rodzinę i zdrowie za najważniejsze składowe naszego życia, a tymczasem wciąż w postanowieniach noworocznych mamy węższe obwody i większe pensje. Oczyszczanie organizmu, rozpoczęcie sportowej przygody i pełne badania kontrolne to coś, co warto sobie zafundować, a najlepiej i całej rodzinie. Oczyszczanie organizmu niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych, a po krótkim spadku formy wstąpi w Ciebie nowa energia. Poprawi się też cera, włosy wzmocnią, a nawet zrzucisz nadmiar kilogramów. To wystarczająca motywacja, żeby detoks przeprowadzać nawet kilka razy w roku.

Dla kogo jest dieta oczyszczająca?

Czasem złe samopoczucie, nadmiar kilogramów, senność czy sama chęć zmiany czegoś w swoim życiu sprawia, że decydujemy się na detoks organizmu. Niekiedy skłaniają nas do tego złe wyniki badań, niektóre choroby, problemy z cerą czy z włosami, na które nie pomagają żadne kosmetyki czy suplementy. Tak naprawdę jednak każdy, kto odżywia się niezdrowo i nieregularnie, pali papierosy, pije alkohol, bierze leki (nawet okazjonalnie!), a do tego nie prowadzi aktywnego stylu życia i ma dużo stresów potrzebuje oczyszczania.

Jak przeprowadzić skutecznie detoks?

Najlepiej rozsądnie, ale i bez folgowania, bo efekty będą znikome. Niezależnie od tego, czy skorzystamy z gotowych diet, czy sami stworzymy sobie jadłospis, musimy być konsekwentni. Podczas detoksu nie należy przyjmować żadnych cukrów, soli, konserwantów, leków czy używek. Nie oznacza to tylko niesolenia pomidorów czy nie dodawania cukru do herbaty, ale i unikanie wszelkich produktów spożywczych, które go zawierają, takich jak choćby ketchup, gotowe potrawy, dżemy.

Jest to zadanie trudne, wymagające cierpliwości i gotowania w dużej mierze w domu, ale warty zachodu. Diecie musi towarzyszyć duża ilość wody, można dodać do tego suplementy odbudowujące florę bakteryjną, lekki wysiłek fizyczny. Terapię świetnie wspomagają zabiegi oczyszczające np. lewatywa. Oczyszczanie organizmu warto przeprowadzić pod kontrolą dietetyka.

Sprawdź także suplementy ułatwiające oczyszczanie organizmu dostępne w e-Ziko -> http://www.e-zikoapteka.pl/oczyszczanie.html