• Home
  • /
  • Inna
  • /
  • Mleko modyfikowane. Co warto o nim wiedzieć?

Mleko modyfikowane. Co warto o nim wiedzieć?

Karmienie piersią i mlekiem mamy jest bez wątpienia najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla odpowiedniego żywienia i zdrowia swojego malucha. Nie ma lepszej alternatywy, szczególnie, kiedy kobieta odżywia się zdrowo i pełnowartościowo, nie przyjmuje żadnych lekarstw i nie korzysta z używek. Mleko mamy jest w 100% dopasowane do potrzeb dziecka – takie je stworzyła natura, a jego skład jest niepowtarzalny. W sklepach i w telewizyjnych reklamach można jednak zobaczyć mleko modyfikowane. W jakich sytuacjach się je stosuje?

Problemy z karmieniem piersią

Wiele kobiet ma problemy z karmieniem piersią – wywołuje ono silny ból, pokarmu jest niewiele lub mama w ogóle nie może karmić, ze względu na np. przyjmowane lekarstwa. Jeśli doświadczony doradca laktacyjny i lekarz nie potrafi rozwiązać sprawy, warto sięgnąć po mleko zastępcze dobrej marki, które jest dla nas jedyną możliwą alternatywą w takim wypadku. Warto pamiętać, że do karmienia piersią warto wrócić nawet po kilku miesiącach, np. po ustaniu potrzeby brania lekarstw – dla dziecka to zawsze będzie korzyść.

 

Dokarmianie w przypadku braku przyrostu wagi

Często mleko modyfikowane jest podawane dziecku obok mleka naturalnego, w przypadkach, kiedy dziecko nie przybiera na wadze tak, jak powinno. Warto jednak w takim wypadku wcześniej skonsultować się z lekarzem i doradcą laktacyjnym – jest wiele sposobów na to, żeby pobudzić laktację, często też mamy mają problem z odpowiednim przystawieniem niemowlęcia do piersi i to jest główną przyczyną tego, że dziecko się nie najada.

Powrót mamy do pracy

Nie wszystkie kobiety wybierają roczny urlop macierzyński – te, które nie mogą sobie pozwolić na taką przyjemność, po pół roku tracą możliwość wyłącznego karmienia malucha piersią. W takim wypadku, obok rozszerzania diety i karmienia piersią chociaż rano i wieczorem (jeśli jest taka możliwość) stosuje się mleko modyfikowane.

Ciąża bliźniacza i więcej

Po dokarmianie mlekiem modyfikowanym często sięgają kobiety po ciąży mnogiej, które nie dają rady wykarmić nawet kilku niemowląt jednocześnie. Nie jest to reguła w przypadku bliźniąt, ale zazwyczaj trojaczki i więcej wymagają takiego wsparcia z zewnątrz.

Jakie są rodzaje mleka modyfikowanego?

Jeśli już wybieramy mleko modyfikowane, wybierzmy te najlepszej jakości – to inwestycja w zdrowie i rozwój naszego dziecka. Każdy producent ma preparaty przeznaczone dla dzieci w odpowiednim wieku, zazwyczaj do 6 miesiąca życia, następnie do roku i więcej. Przed zastosowaniem konieczne jest więc dokładne zapoznanie się z ulotką dotyczącą dawkowania i przygotowania preparatu.

Sprawdź ofertę mleka następnego dla dzieci na http://www.e-zikoapteka.pl/mleko.html