• Home
  • /
  • Porady
  • /
  • Maska antysmogowa – jedyny sposób na oddychanie czystym powietrzem w mieście

Maska antysmogowa – jedyny sposób na oddychanie czystym powietrzem w mieście

W ciągu ostatnich kilku lat, dzięki różnym organizacjom społecznym, coraz więcej osób miało szansę dowiedzieć się, jak szkodliwe jest oddychanie zanieczyszczonym, miejskim powietrzem. Mieszkańcy dużych miast zaczęli coraz bardziej interesować się swoim zdrowiem, a codzienne sprawdzanie stanu powietrza pod względem zanieczyszczeń stało się już normą. Taką samą, jak sprawdzanie prognozy pogody przed wyjściem z domu.

Smog panujący szczególnie w dużych miastach nie zostanie zlikwidowany z dnia na dzień, choć posłowie coraz częściej próbują wprowadzać zmiany, które miałyby ograniczyć ilość zanieczyszczeń dostających się do atmosfery z kominów w domach jednorodzinnych czy ze spalin samochodów. Jednak w najbliższych latach nie można liczyć na znaczną poprawę, dlatego o własne zdrowie trzeba zadbać samodzielnie. Obecnie mamy do wyboru tylko dwie metody zapobiegania przykrym skutkom wdychania smogu. Pierwszą, zdecydowanie droższą jest instalacja dobrego oczyszczacza powietrza w domu, a drugą noszenie antysmogowej maski – szczególnie na zewnątrz.

Ile kosztuje maska antysmogowa i gdzie można ją kupić?

Maska antysmogowa nie jest drogą inwestycją, ponieważ można ją kupić w aptece internetowej już za około 100 złotych. Warto jednak wiedzieć, że potrzebne są też akcesoria do maski antysmogowej, czyli filtry, które należy wymieniać co jakiś czas. To właśnie filtry pochłaniają zanieczyszczenia i są głównym elementem, który nas chroni. Widać to doskonale szczególnie na zużytym filtrze, który z koloru białego zmienia się w szary lub nawet czarny. Dobry filtr do maski antysmogowej można również kupić w aptece, na przykład  w e-zikoapteka.pl. Najlepszym rozwiązaniem jest model posiadający węgiel aktywny, który nie tylko poprawia ilość zatrzymywanych zanieczyszczeń, ale także zwiększa komfort oddychania w masce. Ponadto neutralizuje przykry zapach i wystarcza nawet na 20-50 godzin aktywnego użytkowania.

foto: http://www.powietrzetuchow.pl/

Czy maska antysmogowa zawsze działa efektywnie?

Noszenie maski jest w pełni skuteczne wtedy, gdy posiada ona niezużyte filtry i jest odpowiednio dopasowana rozmiarem do twarzy użytkownika. Dobrze dobrana maska powinna przylegać do twarzy i zasłaniać nos oraz usta, by oczyszczała całe wdychane powietrze.

Do noszenia maski należy się przyzwyczaić, ale obecnie produkowane nowoczesne modele są o wiele bardziej komfortowe w użytkowaniu niż te, które znamy jeszcze sprzed kilku lat. Sprawdź ofertę masek przeciwskogowych na stronie http://www.e-zikoapteka.pl/maski-antysmogowe.html