Leki Refundowane 2016: Zasady refundacji leków

Poziomy odpłatności leków refundowanych zmieniają się niemal co roku. I w obecnym nastąpiło szereg zmian w dostępności oraz cenach. Leki refundowane 2016 powiększyły się m.in. o substancje lecznicze dla osób cierpiących na stwardnienie rozsiane, białaczkę szpikową czy raka piersi, chłoniaka i czerniaka. W sumie lista refundacyjna powiększyła się o 107 pozycji. To jednak nie koniec zmian.

Leki refundowane 2016 – lista

Poszukujesz informacji o konkretnym preparacie? W internecie dostępnych jest wiele specjalnych wyszukiwarek, dzięki którym w szybki sposób możesz znaleźć refundowany lek. Stosowne informacje znajdują się również na stronie ministerstwa zdrowia.

Poziomy odpłatności leków refundowanych

W 2016 roku zmieniły się również ceny poszczególnych leków. Dla 161 produktów aptecznych wzrosną – ceny wahają się od 1 grosza, do 395 złotych więcej. Natomiast ceny spadły aż dla 705 leków, od 235 zł oszczędności do 1 grosza. Należy sprawdzać zmiany poszczególnych lekarstw.

Przykłady

Najwięcej, bo aż o 235 zł spadnie cena leku Novo-Helisen Depot, który wspomaga pacjentów zmagających się z alergnią na roztocza.

Dopłacić natomiast będą musieli pacjenci chorujący na raka prostaty. W przypadku Eligardu 45 cena wzrasta z ok. 52 złotych aż do 448 zł.

Po więcej szczegółów zapraszamy na strony ministerstwa.