Kosmetyki z Ameryki – czy warto?

Kosmetyki z Ameryki cieszą się coraz większą popularnością. Na to zapotrzebowanie błyskawicznie odpowiadają sklepy internetowe z tą specjalizacją, które powstają niczym przysłowiowe grzyby po deszczu.

Jest popyt i jest podaż. Skąd takie duże zainteresowanie kosmetykami z innego kontynentu? Czy warto się nimi zainteresować?

Kosmetyki z Ameryki = niska cena

W sklepach z kosmetykami z USA znajdziemy przede wszystkim środki przeznaczone do codziennej pielęgnacji, ale też tzw. kolorówkę, czyli kosmetyki do makijażu. Co przyciąga klientki do tego asortymentu? Przede wszystkim niskie, konkurencyjne ceny tych produktów. W sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży kosmetyków z tego segmentu, ceny potrafią być kuszące.

Ceny kontra jakość czyli odwieczny dylemat

Przeciwnicy kosmetyków z USA mówią otwarcie – niska cena to w tym wypadku również niska jakość. Stany Zjednoczone nie mają takich samych norm produkcji jak kraje Unii Europejskiej. W związku z tym w produktach powszechnie stosowane są substancje szkodliwe. Substancje, których w europejskich kosmetykach nie uświadczymy. Są to m.in. octan ołowiu, butyloparaben, dwutlenek tytanu, talk, formaldehyd czy hydrochinon. Badania wykazały, że każda z tych substancji może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie.

Kosmetyki naturalne

Druga strona barykady to kosmetyki europejskie, naturalne, które wybierają osoby, poszukujące delikatnych i jak najbardziej bliskich natury kosmetyków. Mogą być to zarówno kosmetyki apteczne, jak i środki dostępne powszechnie w drogeryjnych sklepach internetowych. Wybór jednej z opcji jest kwestią indywidualną. Sprawdź ofertę kosmetyków oferowanych przez drogerie internetową E-ZikoApteka.

Kosmetyki naturalne czy kosmetyki z Ameryki? Jeśli chcesz znaleźć złoty środek między ceną a jakością proponuję inne rozwiązanie – kolorówkę i akcesoria do makijażu możesz nabyć taniej w sklepach z amerykańskimi produktami, natomiast do pielęgnacji skóry korzystaj ze sprawdzonych i delikatnych środków aptecznych. Takie rozwiązanie każdemu powinno wyjść na zdrowie.