• Home
  • /
  • Porady
  • /
  • Kosmetyki dla przyszłych mam. Jakie skuteczne i bezpieczne?

Kosmetyki dla przyszłych mam. Jakie skuteczne i bezpieczne?

9 miesięcy ciąży to prawdziwe wyzwanie dla naszego organizmu. Kształtowanie się w naszym ciele nowego życia ma bezpośredni, widoczny wpływ na nasze ciało i to zarówno wewnątrz (dolegliwości ciążowe napędzane działaniem hormonów), jak i na zewnątrz – rozstępami, przebarwieniami czy pękającymi naczynkami. Nic dziwnego, że sklepowe półki uginają się pod preparatami przeznaczonymi do pielęgnacji kobiet w ciąży. Jakie kosmetyki dla przyszłych mam wybierać, żeby były skuteczne i bezpieczne dla maluszka?

Krem na rozstępy – numer 1 w Twojej kosmetyczce

Niestety, rozstępy to prawdziwa zmora kobiet w ciąży. Nie tylko pojawiają się u znakomitej większości kobiet, ale i ich usunięcie jest praktycznie niemożliwe, nie licząc inwazyjnych i szalenie drogich zabiegów medycyny estetycznej.

Dobrej jakości krem na rozstępy jest więc zdecydowanie kosmetyczną podstawą – wcieraj specyfik od samego początku ciąży, dwa razy dziennie, we wszystkie newralgiczne części ciała – brzuch, biodra i piersi. Wybierz ten specjalnie przeznaczony dla kobiet w ciąży.

Dobre olejki naturalne

Olej kokosowy, ze słodkich migdałów, z wiesiołka – naturalne olejki to niezbędna rzecz dla kobiet w ciąży, ale i po porodzie. Możesz wykorzystywać je na milion sposobów – genialnie nawilżają ciało, są niezbędne do codziennego masażu krocza w ostatnich miesiącach ciąży, dodane do wody w wannie delikatnie natłuszczają skórę – na początku Twoją, potem maluszka. I w 100% bezpieczne!

Dobry płyn do higieny intymnej

W ciąży ryzyko infekcji miejsc intymnych znacznie wzrasta – kobiety w odmiennym stanie często zapadają na zapalenie cewki moczowej czy pęcherza. To nie tylko bolesne dolegliwości, ale i mające skłonności do nawracania, a nieleczone szkodzą dziecku. Wybieraj bezpieczny płyn o pH 5,5, czyli zbliżony do tego, jaki ma naturalny odczyn pochwy. Najlepiej stosować specjalny specyfik dla przyszłych mam, który dodatkowo minimalizuje ryzyko podrażnień i łagodzi. Szukaj w składzie kory dębu i rumianku.

Środek chłodzący do stóp i łydek

W drugim i trzecim trymestrze ciąży wiele kobiet ma skłonności do obrzęków, a na ich dłoniach i stopach pojawia się opuchlizna. W tym czasie niezbędne okazują się specjalne żele chłodzące do stóp i łydek, które łagodzą te dolegliwości, dają natychmiastowe uczucie ulgi i pomagają zmniejszyć obrzęki. Warto wybrać te, które są stworzone z myślą o kobietach w ciąży.

Krem do twarzy wzmacniający naczynka

Nawet jeśli do tej pory nie miałaś problemu z pękającymi naczynkami, miej się na baczności – w czasie ciąży mogą się pojawić i na twarzy i na całym ciele. Dlatego w tym okresie nie tylko unikaj gorących kąpieli i ostrych peelingów oraz stosuj kremy z wysokim filtrem UV, ale i chociaż co 2 dzień wcieraj w twarz i ciało krem przeznaczony do skóry naczynkowej. W składzie szukaj witaminy C, PP i K, krzemu oraz wyciągów z miłorzębu japońskiego, kasztanowca lub arniki górskiej.

Jeżeli jesteś przyszłą mamą to powinnaś koniecznie zainteresować się również tymi kosmetykami -> http://www.e-zikoapteka.pl/kosmetyki-dla-mam.html