Kosmetyki dla noworodka – jak skompletować wyprawkę?

Wszyscy młodzi rodzice zastanawiają się nad skompletowaniem wyprawki dla noworodka. Przeglądają oferty różnych sklepów, porównują produkty, pytają o radę innych doświadczonych rodziców. Stojące przed nimi zadanie jest nie tylko przyjemnym obowiązkiem, ale również ogromnym wyzwaniem. Tym bardziej że do skompletowania mają nie tylko ubranka, zabawki, meble, wózek i fotelik, ale także kosmetyki i produkty higieniczne.

Kosmetyki dla noworodka to bardzo ważny zakup, któremu warto poświęcić dłuższą chwilę. Wybierając konkretne produkty, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich właściwości i cenę, ale przede wszystkim na skład. Przecież nigdy nie mamy pewności, czy nasze maleństwo przypadkiem nie urodzi się z wyjątkowo wrażliwą skórą.

Doskonałe kosmetyki dziecięce to produkty hipoalergiczne, które wykazują wielokierunkowe działanie. Na przykład dobry żel myjący powinien nadawać się do pielęgnacji całego ciała i do mycia włosów, a także musi przynajmniej w niewielkim stopniu pielęgnować skórę i oczywiście być produktem hipoalergicznym. Dobrą propozycją takiego kosmetyku jest Oilatum Baby Emulsja do kąpieli, którą można stosować już od pierwszego dnia życia. Sprawdź ofertę kosmetyków dla dzieci na stronie http://www.e-zikoapteka.pl/mama-i-dziecko.html

Poza kosmetykiem myjącym, wyprawka dla noworodka powinna również zawierać produkt nawilżający, np. oliwkę, balsam lub delikatne mleczko przeznaczone do pielęgnacji niemowląt. Nie można też zapominać o innych produktach, takich jak: waciki kosmetyczne, specjalne patyczki do uszu dla dzieci, bezpieczne nożyczki do obcinania paznokci, delikatna szczoteczka do włosów, czy nawet OCTENISEPT, czyli płyn, który będzie używany np. do pielęgnacji pępuszka.

Skóra niemowlęcia jest niezwykle delikatna, wrażliwa i nieodporna na działanie czynników zewnętrznych. Nie powinna być poddawana szkodliwemu działaniu chemii. Należy pielęgnować ją bardzo ostrożnie, subtelnie i bezpiecznie, wybierając wyłącznie przebadane kosmetyki dozwolone do stosowania od pierwszego dnia życia. Pielęgnacja noworodka jest dla młodych rodziców pewnym wyzwaniem, szczególnie na samym początku, gdy jeszcze nie wiedzą, jakich produktów powinni używać. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest poleganie na produktach dostępnych w aptekach, a unikanie tych, które można kupić tylko w ogólnodostępnych hipermarketach.

Delikatna pielęgnacja noworodka – trzy podstawowe produkty

Dbając o zdrowie i dobry stan skóry niemowlaka, należy wyposażyć się w dobry, hipoalergiczny krem ochronny dla noworodka, którego będziemy używać na twarz i dłonie dziecka przed każdym wyjście na spacer. Kolejnym istotnym produktem jest balsam nawilżający dla noworodka, którego należy używać po każdej kąpieli, by nie doprowadzić do przesuszenia skóry dziecka. Równie przydatna jest maść na odparzenia dla noworodka, którą na początku należy stosować profilaktycznie, a z biegiem czasu zdecydowanie rzadziej, czyli tylko w momencie wystąpienia takiej potrzeby.