• Home
  • /
  • Choroby
  • /
  • Jak poradzić sobie z nieprzyjemnymi objawami choroby lokomocyjnej?

Jak poradzić sobie z nieprzyjemnymi objawami choroby lokomocyjnej?

Choroba lokomocyjna najczęściej dotyczy dzieci, ale nie tylko. Choć przyjmuje się, że maluch, który na nią cierpi najprawdopodobniej z niej wyrośnie, to niestety nie dzieje się tak w każdym przypadku. Istnieje wielu dorosłych, którzy od lat walczą z chorobą lokomocyjną.

Na szczęście w dzisiejszych czasach można kupić skuteczny lek na chorobę lokomocyjną bez recepty. Na przykład w aptece internetowej e-zikoapteka.pl jest bardzo dobry lek Lokomotiv, dostępny na przykład w postaci tabletek do ssania. Zażywając zaledwie jedną tabletkę można ograniczyć nieprzyjemne objawy choroby, jak nudności, wymioty, skołowanie czy osłabienie.

Poza stosowaniem odpowiednich leków równie ważne jest przestrzeganie pewnych zasad. Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną powinny w miarę możliwości podróżować przy otwartym oknie. Jeśli podróż odbywa się większym środkiem transportu, to należy zadbać o zajęcie odpowiedniego miejsca. W przypadku autobusu będzie to miejsce skierowane przodem do kierunku jazdy i oddalone od osi kół, na statku najlepiej zająć śródokręcie, a w samolocie miejsce obok skrzydeł. Podczas jazdy można również wspomagać się innymi sposobami. Skuteczne jest patrzenie w dal, mniej więcej nad linię horyzontu. Nie warto obserwować poruszających się za oknem przedmiotów, ponieważ może to doprowadzić do powstania nudności. Równie niewskazane jest czytanie książek podczas podróży. Najlepiej jechać w wygodnej pozycji, słuchając muzyki lub rozmawiając z towarzyszami.

Jeść czy nie jeść przed podróżą?

Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną często unikają spożywania posiłków przed podróżą w obawie o ewentualne wymioty. Choć prawdą jest, że objadanie się przed wejściem do samochodu nie jest dobrym rozwiązaniem, to podróżowanie z pustym żołądkiem wcale do lepszych nie należy. Najlepszym rozwiązaniem jest spożywanie niewielkich przekąsek na godzinę przed planowanymi wyjazdami. Równie istotne jest zadbanie o odpowiednią atmosferę panującą w pojeździe. Ciasny i duszny pojazd, w którym czuć zapach paliwa zawsze potęguje nieprzyjemne objawy choroby.

Najskuteczniejszą metodą walki z chorobą lokomocyjną jest po prostu zażywanie odpowiednich leków przed podróżą. Osoby ze skłonnością do wymiotów powinny mieć je zawsze przy sobie, tak na wszelki wypadek, gdyby niespodziewanie zdecydowały się na podróż lub zapomniały zażyć tabletki przed planowanym wyjazdem.