Jak okiełznać przesuszoną skórę?

Regeneracja skóry suchej nie jest prostym zadaniem, ponieważ przesuszona cera zazwyczaj sprawia wiele problemów. Jest nie tylko nieestetyczna, ale również wrażliwa, delikatna i nieodporna na czynniki zewnętrzne.

Większość osób posiadających cerę  bardzo suchą lub ze skłonnością do przesuszania się, stosuje wyłącznie dobry krem nawilżający.  Trzeba jednak wiedzieć, że choć krem jest podstawowym kosmetykiem pielęgnacyjnym i należy go codziennie aplikować, to w przypadku wymagających cer, do jakich z pewnością zaliczamy skórę suchą, trzeba stosować również inne kosmetyki. Tylko działając wielokierunkowo, jesteśmy w stanie uzyskać oczekiwane efekty w postaci jędrnej, nawodnionej i promiennej skóry, wyglądającej pięknie i zdrowo.

Krem nawilżający nie wystarczy!

Osoby posiadające skórę suchą powinny stosować odpowiednie kosmetyki myjące oraz od czasu do czasu nakładać inne preparaty o bardzo skoncentrowanym działaniu, które silnie nawadniają skórę (np. serum nawilżające, maski, olejki). Dobrym kosmetykiem do codziennego mycia twarzy i usuwania makijażu będzie każdy płyn, żel lub mleczko o właściwościach hipoalergicznych. Tego typu kosmetyk efektywnie oczyszcza skórę, ale przy tym nie podrażnia jej i nie wysusza. Natomiast maska lub serum nawilżające to tzw. kosmetyk do zadań specjalnych, którego warto używać regularnie, na przykład raz w tygodniu. Jego głównym celem jest maksymalne nawodnienie skóry i dostarczenie do jej głębszych warstw potrzebnych substancji odżywczych.

Dołączając do dwóch powyższych kosmetyków dobry krem nawilżający, który aplikuje się na twarz codziennie rano i wieczorem, otrzymujemy doskonałą pielęgnację, która na pewno spełni wszystkie wymagania skóry przesuszonej i odwodnionej.

Jaki krem nawilżający warto kupić?

Jednym z obecnie najlepszych na rynku kremów nawilżających jest Vichy Aqualia Thermal. To kosmetyk o wyjątkowo bogatym składzie, porównywalnym do serum czy maski. Zawiera wiele składników aktywnych o właściwościach odżywczych i nawilżających, które nie tylko nawadniają naskórek, ale również ujędrniają cerę i poprawiają jej ogólny wygląd. Twarz zaczyna wyglądać młodo, skóra jest sprężysta, świeża i naturalnie piękna.

Vichy Aqualia Thermal to cała linia kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji bardzo suchej i wrażliwej skóry. Wszystkie kosmetyki można kupić w aptece e-zikoapteka.pl, a zaliczamy do nich przede wszystkim: krem dynamicznie nawilżający na dzień i na noc, serum, maseczki, prezentowe zestawy kosmetyków czy balsam nawilżający pod oczy. Sprawdź ofertę na stronie http://www.e-zikoapteka.pl/vichy-zestaw-aqualia-nawilzajacy-krem-legere-2-maski.html