• Home
  • /
  • Porady
  • /
  • Farby do włosów – czy zawsze są bezpieczne, kiedy i których farb nie stosować?

Farby do włosów – czy zawsze są bezpieczne, kiedy i których farb nie stosować?

Farba droga czy tania?

Nie zawsze, ale bardzo często cena farby wprost przekłada się na jej jakość. Choć czujemy, że oszczędzamy na tańszym specyfiku, nie jest tak w istocie – jego szkodliwe działanie sprawia, że po farbowaniu musimy wydać więcej pieniędzy na odżywki i zabiegi, które uratują nasze włosy po koloryzacji. Warto wybrać więc farbę z głową, pamiętając, że włosy raczej nie podziękują nam za taki zabieg.  Dlatego należy uważnie czytać etykiety i stale poszerzać swoją wiedzę na temat farb, aby móc dokonać trafnego wyboru.

Farba do włosów – chemiczna czy ekologiczna?

Farby chemiczne to dłużej utrzymujący się kolor, dokładne pokrycie włosów, ale i uczulenia, uszkodzenia mieszek włosowych i brzydki zapach. Nie można stosować ich zbyt często – regularne farbowanie wyjątkowo niekorzystnie odbija się na grubości naszego kucyka. Farby chemiczne bez dodatku amoniaku szkodzą trochę  mniej, ale farba schodzi szybciej i gorzej kryje, wbrew tego, co mówią ich producenci. Farby ekologiczne natomiast odżywają włosy i nadają im blasku. To świetna alternatywa dla kobiet ze słabymi włosami, które potrzebują koloryzacji. Ponadto nie uczulają i nie mają brzydkiego zapachu – nie wnikają we włosy, ale tylko je pokrywają, nie uszkadzając. Kolory jednak nie są takie intensywne (często zabieg trzeba powtórzyć), mamy do wyboru tylko naturalne kolory, a same farby są droższe i trudniej je kupić.

Jak dbać o włosy po koloryzacji?

Farbowanie włosów, szczególnie farbami chemicznymi, bardzo pogarsza ich stan. Jeśli farbujemy włosy regularnie powinnyśmy ze specjalną troską traktować naszą fryzurę, aby wygląd naszych wygląd sprawiał nam przyjemność. Bardzo dobrej jakości odżywki, maseczki i inne zabiegi pielęgnacyjne to podstawa dobrego traktowania włosów i gwarancja, że się zregenerują. Warto zwrócić uwagę również na dobra dietę, pełną witamin i składników odżywczych.

Włosy to ozdoba każdej kobiety. Bez nich nie wyglądamy już tak pięknie. Farbowanie włosów to świetny sposób na poprawę wyglądu, odświeżenie looku, na zmianę i metamorfozę, której czasem po prostu potrzebujemy do szczęścia. Aby farbowanie nie zakończyło się łysieniem i brzydkimi strąkami zamiast włosów, dbajmy o nie. Właściwa pielęgnacja, bogata dieta i ochrona włosów przed szkodliwym promieniowaniem UV to podstawa, którą warto wpisać do naszej codzienności.