• Home
  • /
  • Porady
  • /
  • Domowe metody na depilację ciała

Domowe metody na depilację ciała

Depilacja to codzienność większości kobiet i jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. O gładkie ciało dbamy przez cały rok, choć w lecie jeszcze bardziej – krótkie sukienki i bikini zobowiązują. Kiedy jedne panie zabiegom depilacji poddają się głównie w zaciszu własnej łazienki, inne oddają się w ręce specjalistycznych gabinetów kosmetycznych. Jaki mamy wybór we własnym domu?

Golenie maszynką – metoda błyskawiczna

Wystarczy rozprowadzić na skórze warstwę kremu do golenia, który zminimalizuje ryzyko otarć, podrażnień i skaleczeń, i możemy korzystać z jednorazowej golarki, która jest tania i niezwykle popularna. Choć to metoda najszybsza ze wszystkich, ma też wiele wad – włoski odrastają bardzo szybko (już po 2-3 dniach), są coraz mocniejsze i bardziej kłujące, a do tego ta metoda nie nadaje się w przypadku występowania zmian skórnych.

 

Kremy do depilacji

Do depilacji ciała mogą nam się przydać również kremy do depilacji. Nałożone na suchą skórę pianki, kremy czy żele, po odczekaniu określonego przez producenta czasu, same usuwają niechciane owłosienie, które ściąga się po wszystkim szpatułką. To bezbolesna metoda, świetna dla osób, które mają problemy naczynkowe. Odrosty pojawiają się po 5-7 dniach i po systematycznym używaniu stają się cieńsze i słabsze. Ich wadą jest fakt, że nie zawsze usuwają wszystkie włoski (szczególnie, jeśli przez wiele lat używałaś golarki), a do tego nie są przeznaczone dla osób z wrażliwą skórą.

 

Depilator – jednorazowy wydatek

Depilator to sposób na depilację dla oszczędnych – wysoki koszt jego zakupu jest jednorazowy, a w dłuższej perspektywie dużo tańszy niż kupno kremów, plastrów czy maszynek do golenia. Włosy odrastają dopiero po 3-4 tygodniach i do tego są słabsze i rzadsze. Niestety, korzystanie z depilatora ma też pewne wady – przede wszystkim zabieg jest bolesny, występuje problem z wrastającymi włoskami, a do tego nie jest przeznaczony dla osób z problemami z naczynkami.

 

Domowa depilacja woskiem

Gotowe plastry z włoskiem to popularna metoda depilacji – wystarczy rozgrzać plaster, pocierając go dłońmi, docisnąć do skóry, a następnie energicznie zerwać w kierunku przeciwnym do włosa. Skóra pozostaje gładka ok 3-4 tygodni, a regularne stosowanie sprawia, że włosy odrastają coraz słabsze i rzadsze. Zabieg jest jednak bolesny, a do tego nie można go przeprowadzać, kiedy mamy problem z żylakami i cerą naczynkową.