Alergie wiosenne? Działaj!

Zbliża się wiosna? Wcale nie musi być “przekichana”. Pamiętaj, że aż 15 mln naszych rodaków jest alergikami – to naprawdę spore grono. Nie jesteś więc w tej walce sam. Wystarczy stosować codziennie kilka tricków, żeby bardziej cieszyć się tą porą roku i zmniejszyć objawy alergii. Rozkwitająca natura nie napawa Cię entuzjazmem? Sprawdź jak poradzić sobie z alergią wiosenną.

Smoothie z pietruszki, cytrusów i jarmużów

Witamina C jest bardzo ważna dla wszystkich alergików – przyjmowana w odpowiedniej dawce zmniejsza objawy alergii. Wiosenną i letnią porą z pewnością będziesz miał ochotę na zimny koktajl, zadbaj tylko, żeby był pełen odpowiednich składników bogatych w witaminę C. Natka pietruszki, kiwi, porzeczka, owoce cytrusowe, jarmuż – miksuj i ciesz się smakiem!

Oczyszczacz powietrza to Twój przyjaciel

Dobry oczyszczacz powietrza to podstawa w wyposażeniu domu każdego alergika. Dzięki niemu będzie Ci się żyło po prostu przyjemniej. Każde urządzenie potrafi oczyścić jedynie określony metraż – dlatego zadbaj, aby urządzenie oczyszczało powietrze choćby w Twojej sypialni. O wyborze odpowiedniego urządzenia napisano wiele – zapoznaj się z tematem i zdecyduj się na sprzęt dobrej jakości.

Zadbaj o atmosferę w swoim domu

Jeśli w okresie intensywnego pylenia nie otwierasz okien, pamiętaj, że pyłki mogą dostać się do Twojego domu inną drogą – przede wszystkim na Twoich ubraniach. Dlatego po przyjściu do domu weź prysznic i od razu wrzuć swoje rzeczy do pralki. Dzięki temu zapobiegniesz rozprzestrzenieniu się pyłków w mieszkaniu.

Regularnie oczyszczaj nos

Pamiętaj o regularnym płukaniu nosa wodą zmieszaną ze szczyptą soli i sody oczyszczonej. Dzięki temu wyczyścisz wnętrze nosa z zalegających pyłków. To natychmiastowy sposób na odczuwalną ulgę w alergii.

Leki i odczulanie

Kiedy wszystkie naturalne sposoby na alergie zawodzą, trzeba wziąć pod uwagę drogę medyczną, dzięki której można zdecydowanie złagodzić objawy alergii, a nawet o niej zapomnieć. W aptekach dostępne są specjalistyczne leki na alergię, można też przemyśleć odczulanie, które choć jest długotrwałym procesem, przynosi bardzo dobre efekty.